Za niespełna tydzień rusza jeden z najbardziej ekstremalnych ultramaratonów w Polsce – Łemkowyna Ultra-Trail®. Już po raz drugi spotkamy się w Bieskidzie Niskim. W tym roku zostaliśmy Srebrnym Sponsorem i przygotowaliśmy szereg gorących atrakcji związanych z naszymi produktami.

Bieg odbywa się w trudnych warunkach – po górach, przez las, wąskimi ścieżkami, bez względu na pogodę. Zawody mają miejsce w Beskidzie Niskim, krainie dawniej zamieszkiwanej przez Łemków o charakterystycznym, wymagającym terenie i nierzadko kapryśnej pogodzie.

Uczestnicy Maratonu w trudnym błotnistym terenie

Łemkowyna od lat słynie z dużej ilości błota i pięknej jesienne aury

Od piątku do niedzieli blisko 2000 biegaczy z kilkunastu krajów będzie się ścigać na pięciu trasach: 30 km, 48 km, 70 km, 100 km i 150 km. Najdłuższa z nich biegnie z Krynicy Zdrój do Komańczy. Wszystkie biegi odbywają się w trudnych górskich warunkach. W tym roku chcąc poznać trud pokonywanych dystansów nie tylko z perspektywy mety, prezentujemy się także na trasie. Nasz czteroosobowy team wystartuje na trasach 30 i 48 km. Sara Trané zmagać się będzie z ultra szybką 30 na trasie Łemko Trail. Pozostałą trójkę: Mats Kusoffsky, Michał Frankowski i Peter Thorvaldsson będzie można spotkać na Łemko Maraton 48 km.

Balia zewnętrzna wykonana z drewna Thermowood
Sauna zewnętrzna z balią i tarasem w zestawie

Jako Srebrny Sponsor zadbaliśmy o formę uczestników Łemkowyna Ultra-Trail® po biegu. Już w sobotę wszyscy zawodnicy mogą liczyć na nas w kwestii regeneracji, odprężenia i rozgrzania po kilkunastu godzinach wysiłku w zmiennych warunkach pogodowych. Na mecie stanie Strefa Relaksu Vingberg. Sauna i balia z ciepłą wodą czekać będą na każdego, kto po zmyciu z siebie beskidzkiego błota zapragnie ogrzać się i odpocząć w wyjątkowych okolicznościach przyrody nad brzegami Osławicy, na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczad.

Zawodnik maratonu na trasie
Uczestnicy maratonu w oczekiwaniu wyniki

Łemkowyna Ultra-Trail® jest biegiem kwalifikacyjnym do dwóch biegów: Western States 100 (to najstarszy bieg stumilowy w USA) oraz Ultra Trail Du Mont Blanc (Francja). Tegoroczna edycja jest częścią swoistego pucharu świata w biegach ultra, czyli cyklu Ultra-Trail® World Tour.

Serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych! Zabierzcie ze sobą stroje, ręczniki i dobry humor!

Do zobaczenia 13.10.2018r. w Komańczy na mecie niezwykłego ultramaratonu Łemkowyna Ultra-Trail®

Zobaczcie, które z naszych produktów będą na mecie w Komańczy

AKKA #280

Akka #280 to najbardziej lubiany przez Klientów model z kolekcji beczek. Dostępna jest w wykończeniu z ThermoWood®. Beczka o długości 2,8 m pozwala na swobodne korzystanie z niej 4 osób. Jest złożona z pomieszczenia saunowego i tarasu zewnętrznego z wygodnymi ławeczkami. Dzięki zgrabnej i niewielkiej bryle doskonale sprawdza się zarówno w małych ogrodach jak i otwartych przestrzeniach. Zaprojektowana została w oparciu o tradycyjny, fiński design tak aby doskonale prezentować się w naturalnym otoczeniu.

Balia zewnętrzna z ThermoWood

Norra #185

Balia Norra #185 została wykonana z ThermoWood®, dzięki czemu posiada większą odporność na warunki atmosferyczne, jak również odznacza się lepszą szczelnością w porównaniu do tych wykonanych z naturalnych desek. Wyposażona jest w piec zewnętrzny wykonany z marine aluminium. Ławki pozwalają na swobodny wypoczynek od 6 do 8 osób jednocześnie. Do jej instalacji potrzeba niewielkiej przestrzeni, idealnie wkomponuje się w przydomowy taras, ogród czy otwartą przestrzeń.