Naturalna więź między człowiekiem a naturą…

Z miłości do natury, celebrowania wspólnych chwil i troski o zdrowie tworzymy produkty oparte na trzech filarach: funkcjonalności, nowoczesnym wzornictwie i technologii bliskiej naturze. Z pasji do aktywnego spędzania czasu, zainspirowani skandynawską filozofią życia, dajemy możliwość regeneracji i odprężenia w saunach i baliach wykonanych z najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno.

Producent saun i balii ogrodowych z ThermoWood®

VINGBERG to połączenie dwóch symbolicznych szwedzkich wyrazów: „ving”- skrzydło i „berg”- góra. Skrzydła są symbolem wolności, swobody i regeneracji, góra natomiast symbolizuje ostoję, czystość i naturę. Znak graficzny w postaci heksagonu jako symbol nauki, techniki i inżynierii,  którego forma oparta jest na połączeniu trzech elementów, nawiązuje do trzech największych państw skandynawskich (Szwecja, Finlandia i Norwegia).

Firma VINGBERG jest jedynym w Polsce producentem saun tradycyjnych i nowoczesnych wykonanych z fińskiej sosny ThermoWood®. Starannie wyselekcjonowana termowana sosny skandynawska sprowadzana jest do naszego zakładu produkcyjnego w Krościenku Wyżnym w województwie podkarpackim. To tutaj każdy produkt wykonujemy z najwyższą precyzją i dbałością o najdrobniejszy szczegół. I to właśnie stąd nasze balie i sauny trafiają do odbiorców w całej Polsce – począwszy od malowniczych zakątków górskich, poprzez mazurskie jeziora aż po piaszczyste nadbałtyckie plaże.

VINGBERG jest również dystrybutorem fińskich balii Kirami, kanadyjskich saun cedrowych oraz amerykańskich wanien SPA Nordic Hot Tubs.

Poznaj naszą ofertę