Sauny ogrodowe AKKA – ThermoWood®

Sauny ogrodowe z serii Akka cieszą się dużą popularnością i renomą wśród naszych klientów ze względu na prostą, drewnianą, a przy tym bardzo funkcjonalną konstrukcję, czerpiącą inspirację z architektury skandynawskiej. Forma beczki nieprzypadkowo nawiązuje do fińskiej tradycji przebywania w saunie. Kształt i elegancka konstrukcja z naturalnego drewna znakomicie wpisuje się w otwartą przestrzeń – zarówno niewielkich ogródków przydomowych, jak i większych obszarów parkowych oraz przestrzeni krajobrazowych.

Okrągły kształt sauny ma również niezwykle istotną zaletę – ułatwia równomierną cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Przeczytaj także: Jak sauna wpływa na nasze zdrowie?

Sauna ogrodowa beczka z przedsionkiem Vingberg - Akka 380
Sauna ogrodowa beczka z przedsionkiem Vingberg - Akka 380

Prawdziwy klimat fińskiej sauny

Wysoka temperatura panująca wewnątrz sauny stawia bardzo wysokie wymagania wobec gatunku drewna, z którego powstają sauny zewnętrzne. Drewno powinno zapewnić doskonałą izolacyjność przy skrajnie wysokich różnicach temperatur, sięgających czasem stu kilkudziesięciu stopni. Nie powinno też zawierać żywicy, która wycieknie przy podgrzaniu drewna. Dodatkowo, odporne na działanie wilgoci, pleśni, a przy tym zbyt bardzo nie pęcznieć i pękać.

Sauny Vingberg to pomysł na połączenie natury, dobrego stylu i troski o zdrowie w jeden element. Okno panoramiczne, dzięki któremu jeszcze bardziej możemy zbliżyć się do natury oraz fiński piec opalany drewnem, to kolejne elementy, które we wspaniałym otoczeniu pozwolą w pełni zaczerpnąć z dobrodziejstw gorących kąpieli.

 • Sosna fińska ThermoWood®

  Drewno poddane procesowi termowania wg opatentowanej fińskiej technologii uzyskuje kilkukrotnie dłuższą żywotność (20-25 lat), odporność na gnicie i podatność na pęcznienie. ThermoWood® ma również zwiększoną stabilność wymiarową i izolacyjność cieplną (o ok. 20-25%), nie zawiera żywicy i jest higieniczne. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest jednym z najlepszych materiałów do produkcji saun i balii ogrodowych.

 • Solidna i stabilna konstrukcja

  Podstawa każdej sauny wykonana jest z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24. Ściany o grubości 42 mm wzmocnione są odpornymi na korozję opaskami stalowymi. Elementy te zapewniają wyjątkową stabilność całej konstrukcji.

 • Fińskie pokrycie dachowe

  Dach sauny jest wykonany z wysokiej klasy gontu bitumicznego KERABIT w kształcie plastra miodu. Marka KERABIT została stworzona przez fiński koncern Lemminkainen. Zdobyła uznanie klientów na całym świecie ze względu na wysoką jakość produktów.

 • Przeszklenia

  Niewątpliwie zasługującym na uwagę elementami wyposażenia sauny Akka są okno panoramiczne i przeszklone drzwi zewnętrzne. Dzięki temu możemy czerpać więcej z harmonii i naturalnego piękna krajobrazu.

  Sauna dostępna jest także w wersji bez okna lub z dwoma niewielkimi, prostokątnymi oknami. Przeszklenia wykonano z przyciemnianego szkła hartowanego o grubości 8 mm.

 • Piece najwyższej jakości

  Piec to serce sauny. Dlatego ze szczególną starannością dobraliśmy modele spośród najlepszych dostępnych na rynku. W standardowym wyposażeniu naszych saun są piece firmy Harvia – wiodącego producenta na świecie oraz ekskluzywne piece wykonane w Finlandii z najwyższej jakości stali – TylöHelo. Nowością w naszej ofercie są innowacyjne piece Huum.

 • Wygodne ławeczki

  Komfort użytkowania sauny zapewniają wygodne ławeczki wykonane z osiki bezsęcznej. Niska gęstość tego gatunku drewna powoduje, że w wysokiej temperaturze ławeczki nie nagrzewają się zbytnio i można na nich usiąść bez obawy o poparzenia. Wysokiej jakości wykończenie wnętrza sauny dopełnia podest wewnętrzny z drewna ThermoWood®. Oprócz pomieszczenia saunowego większe modele Akka posiadają komfortową przebieralnię z wieszakiem i ławeczkami z drewna ThermoWood®.

 • Akcesoria do sauny

  Proponujemy również możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów do wszystkich rodzajów saun. W naszym asortymencie dostępne są np. pięknie pachnące olejki zapachowe, naturalne witki brzozowe, kinkiety do oświetlenia, termohigrometry, klepsydry czy cebry z chochlą. Gadżety te sprawią, że pobyt w saunie będzie jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. Umożliwiają one również korzystanie z pełnego spektrum zabiegów. Wszystkie akcesoria są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Napisz do nas

Zgoda RODO