Ultramaraton Jaga-Kora – historycznym szlakiem kurierów beskidzkich

Kochani!

Kolejny raz wspieramy zawodników, oferując im regenerację po biegu. Tym razem jest to III Edycja Ultramaratonu Jaga-Kora, która odbędzie się 25 maja 2019r. Zapraszamy do urokliwego Beskidu Niskiego, gdzie na dzikich trasach czeka Was prawdziwa górska przygoda!

Bazą zawodów jest malowniczy Rymanów Zdrój, perła Uzdrowisk Karpackich. Biegacze będą rywalizować na czterech dystansach: 105km/70km/40km/17km. Trasy w większości prowadzą legendarnym szlakiem kurierów beskidzkich. Nazwa biegu nawiązuje do historycznych kryptonimów trasy, jakimi była określana. ”Jaga-Kora” to historyczny szlak  z czasów II wojny światowej, biegnący terenami Beskidu Niskiego, przemierzany przez legendarnych kurierów takich jak Jan Łożański. Trasa „Jaga” działała od wiosny 1940 r. do połowy 1942 r., kiedy to nastąpiła jej reorganizacja. Zamieniono ją na trasę sztafetową o kryptonimie „Kora” i pod taką nazwą funkcjonowała do końca wojny. Wiedzie ona przez Rymanów Zdrój, Wołtuszową, Wisłoczek, Jawornik, Polany, Surowicze, Wole Niżną i Jasiel.

Na mecie w Rymanowie Zdroju będzie czekała na Was Strefa Relaksu VINGBERG. Zapewnimy Wam zasłużoną regenerację w naszej saunie i balii ogrodowej!

Więcej informacji na: www.jaga-kora.com

ZAPRASZAMY!

Lemkowyna 4 1 800x534 2

Zobaczcie które z naszych produktów czekają na Was w Rymanowie Zdroju !

sauna ogrodowa akka280 przekroj

AKKA #280

Norra #185

Napisz do nas

Zgoda RODO