Miło nam poinformować cały świat biegowy i nie tylko, że w tym roku zostaliśmy złotym sponsorem Maratonu Wigry. Trasa zawodów biegnie przez nieprzyzwoicie piękne miejsca Zielonych Płuc Polski. Ścieżki nad samym brzegiem Jeziora Wigry, widokowe kładki na bagnach, szutrowe drogi przez malownicze miejscowości i niewielka ilość asfaltu to doskonała charakterystyka trasy maratonu. Suwalszczyzna poza wybornym jedzeniem słynie również z tradycji saunowania – dlatego i my w tym roku się tam pojawimy!

Vingberg sponsorem Maratonu Wigry

To już 6 edycja imprezy, której współorganizatorem jest Wigierski Park Narodowy. W tym czasie odbywa się bieg na dwóch dystansach: Maraton Wigry ok. 41.5 km oraz Pogoń za Bobrem na dystansie ok. 13 km. Bazą Zawodów jest Zespół Szkół w Starym Folwarku.

Jak sami uczestnicy zaznaczają, nie jest to maraton do robienia życiówek… To zawody dzięki którym odetchniesz nieskazitelnie czystym powietrzem, odwiedzisz wyjątkowy zakątek Polski i rozsmakujesz się w niepowtarzalnej kuchni Suwalszczyzny. Musimy przyznać, że to nas bardzo zachęciło i w tym roku postanowiliśmy przyjechać w samo serce polskiej kultury saunowania.

Balia zewnętrzna z drewna termowanego

Już pod koniec wakacji zobaczymy się na mecie, szykujemy dla Was strefę relaksu z sauną i balią ogrodową, w której dowiecie się więcej o saunowaniu i naszych produktach. To będzie niepowtarzalna okazja do wypoczynku, regeneracji i aktywnego spędzenia czasu!

Vingberg sponsorem Maratonu Wigry

Do zobaczenia!

Termin: 25.08.2018
Miejsce: Wigierski Park Narodowy – okolice Suwałk
MARATON WIGRY- ok. 42 km wokół Jeziora Wigry – w znakomitej większości leśne ścieżki i drogi gruntowe, nieco asfaltu
POGOŃ ZA BOBREM – ok. 1 3km – leśne ścieżki i drogi gruntowe, asfalt.
Organizator: Fundacja Ultra
Współorganizator: Wigierski Park Narodowy
www.facebook.com/maraton.wigry
maratonwigry.pl