SCANDIT – nowoczesna, wielofunkcyjna architektura

Z pasji do aktywnego spędzania czasu, zainspirowani skandynawską filozofią życia stworzyliśmy projekt oparty na trzech filarach: funkcjonalności, nowoczesnym wzornictwie i technologii bliskiej naturze. Dzięki elastyczności projektu SCANDIT może być domkiem letniskowym, sauną nowoczesną, a nawet biurem.

Funkcjonalność

To najważniejsza cecha konstrukcji SCANDIT. Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji skracamy do minimum czas realizacji projektu. Na podstawie dokumentacji projektowej elementy przygotowywane są wcześniej w hali produkcyjnej, kontrolowanych warunkach, przy użyciu nowoczesnych maszyn. Zespół wykwalifikowanych specjalistów łączy je w całość u klienta, umożliwiając tym samym natychmiastowe użytkowanie. SCANDIT nie wymaga pozwolenia na budowę, co może szczególnie podobać się osobom nieustannie przemieszczającym się lub takim, które nie chcą zbyt długo czekać na zamieszkanie we własnych czterech kątach.

scandit nowoczesna1

Nowoczesny wygląd

Niezwykle przemyślane rozwiązania oraz jakość zastosowanych materiałów to niewątpliwie istotny element wyróżniający SCANDIT na tle innych konstrukcji. Modernistyczną bryłę zewnętrzną pokrywa szerokie deskowanie, które nadaje jej dynamiki i naturalności. Aby stworzyć wrażenie jaśniejszej i większej przestrzeni, zastosowane zostały duże okna i drzwi. Pionowe przeszklenia pozwalają delektować się widokiem i nadają całej konstrukcji niepowtarzalny i nowoczesny wygląd. Fragment elewacji przy oknie narożnym został pokryty ciemną włóknowo-cementową płytą Equitone, łącząc tym samym nietypowe przeszklenia i nowoczesną elewację w jedną, wysmakowaną całość. Wewnątrz zaprojektowane zostały najwyższej jakości, ręcznie wykonywane, frezowane, drewniane panele Karava. Specjalnie dopasowane oświetlenie nadaje całemu wnętrzu niebywałego efektu wizualnego. W strefie relaksu umieszczone zostały fotele o ergonomicznym kształcie, potęgujące przyjemność wypoczynku. Zastosowanie kontrastu: drewno jasne – drewno ciemne sprawia, że wnętrze jest nowoczesne i dynamiczne.

scandit nowoczesna2
scandit nowoczesna3

Technologia bliska naturze

Wszystkie materiały użyte w projekcie SCANDIT są wyselekcjonowane lub wykonane na zamówienie. W szkieletowej konstrukcji został zastosowany jeden z najlepszych materiałów, jakim jest drewno certyfikowane C24. Dzięki temu konstrukcja jest lżejsza i ma świetne parametry wytrzymałościowe. Wykorzystanie drewna ThermoWood® to wybór poparty wiedzą, niezawodnością i doświadczeniem z tym materiałem. Drewno ThermoWood® charakteryzuje się niezwykłą stabilnością wymiarową i trwałością. Dzięki zmniejszonej podatności na kurczenie i wypaczanie, drewno ThermoWood® idealnie nadaje się na zmienne warunki panujące w saunie oraz na materiał elewacyjny budynku mieszkalnego.

Sercem strefy saunowania w projekcie SCANDIT jest piec Huum, będący prawdziwą perłą wśród pieców do saun. To nie tylko przyciągający uwagę wygląd, ale również jakość materiałów, z których został wykonany.

Dzięki nim szybko się nagrzewa, dłużej pozostaje gorący i wytwarza więcej pary. Innowacyjna technologia pozwala kontrolować parametry pieca z dowolnego miejsca przy użyciu sieci GSM.

scandit nowoczesna4

Dzięki zastosowaniu w saunie SCANDIT nowoczesnych technologii dostarczane są dodatkowe bodźce sprzyjające wyciszeniu i głębszej relaksacji. Wprowadzony został również profesjonalny system światłoterapii i muzykoterapii mający dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Najnowocześniejsza technologia została także wykorzystana w systemie natryskowym, co pozwala na spersonalizowane, luksusowe doznania.

scandit nowoczesna5
scandit nowoczesna6

Połączenie nowoczesnej technologii, najwyższej  jakości materiałów, dowolności zagospodarowania i usytuowania nadaje projektowi SCANDIT wyjątkowego charakteru.

scandit nowoczesna7

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAPYTAJ O PRODUKT

Napisz do nas

Zgoda RODO