Sauny ogrodowe2020-01-16T20:46:21+01:00

Tradycyjne sauny ogrodowe

Linia naszych tradycyjnych saun ogrodowych Akka to nasz sztandarowy produkt, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Sauna ogrodowa beczka cieszy się dużą popularnością i renomą wśród naszych klientów ze względu na prostą, drewnianą, a przy tym bardzo stylową konstrukcję, czerpiącą inspirację z architektury skandynawskiej.

Forma beczki nieprzypadkowo nawiązuje do fińskiej tradycji przebywania w saunie. Kształt i elegancka konstrukcja z naturalnego drewna znakomicie wpisuje się w otwartą przestrzeń – zarówno niewielkich ogródków przydomowych, jak i większych obszarów parkowych oraz przestrzeni krajobrazowych.

Firma Vingberg Scandinavian Wood specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu wysokiej klasy saun tradycyjnych. Wykonujemy zewnętrzne sauny ogrodowe typu beczka. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie montażu tego rodzaju wyposażenia. Gwarantujemy najwyższą jakość zastosowanych materiałów oraz precyzję produkcji, zapewniające trwałość i niezmienną użyteczność sauny na wiele lat. Do wykonania ścian wewnętrznych, obudowy frontu i sufitu, a także wnętrza sauny (osłon, oparć i ławek) stosujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane gatunki drewna z sosny skandynawskiej, które są poddawane specjalistycznym procesom termowania przy użyciu naturalnych metod, pary i ciepła. W wyniku obróbki powstaje jedyny w swoim rodzaju opatentowany materiał ThermoWood wyjątkowo solidny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz destrukcyjne czynniki zewnętrzne (np. owady czy grzyby). Jest nietoksyczny i w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Sauna w ogrodzie to polecane rozwiązanie nie tylko dla właścicieli domów z dużymi ogrodami. Konkretne modele naszych produktów sprawdzą się także na mniejszych obszarach, np. zielonych terenach przy domach szeregowych lub typu bliźniak oraz na tzw. ogródkach działkowych. To również dobry sposób na relaks na dużym tarasie.

Sauna ogrodowa projekt typu beczka

ogrodowa zewnętrzna sauna beczka

Wykonujemy sauny na zamówienie, dostosowane w pełni do oczekiwań klientów. Wszystkie oferowane modele łączą w sobie piękno natury oraz funkcjonalność wynikającą z troski o zdrowie.

Każda stworzona przez nas sauna ogrodowa została wykonana z najwyższej jakości olejowanego drewna ThermoWood o balach o grubości ok. 42 mm. Jest dostępna w kilku wersjach, m.in. z tarasem lub dodatkowym pomieszczeniem z ławkami i wieszakiem (przebieralnią). Nie wymaga pozwolenia na budowę. W zależności od wybranego modelu pomieści, przy zachowaniu pełnego komfortu użytkowania, nawet do 10 osób. Znakomicie prezentuje się na działce rekreacyjnej lub w ogrodzie, pod zadaszeniem, altanką czy na tarasie. Wyposażona jest w wysokiej klasy piec opalany drewnem.

sauna beczka od vingberg

Sauna beczka wyposażona w przebieralnię posiada drewniane drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne szklane, a także podest wewnętrzny i ławeczki wykonane z osiki. Pokrycie dachu wykonane jest z fińskiego gontu bitumicznego w wybranej kolorystyce, a opaski konstrukcji ze stali odpornej na korozję, które nie rdzewieją pod wpływem wilgoci.

Podstawa jest zrobiona z zaimpregnowanych drewnianych bali, a stylowe przeszklenie w postaci okien panoramicznych lub prostokątnych z hartowanego szkła. Wewnątrz obiektu znajdują się kanały wentylacyjne zapewniające wymianę powietrza.

Oferowane przez nas modele dostępne są w różnych wersjach, np. z balią ogrodową. Wersja ta jest rozwiązaniem szczególnie polecanym dla tych osób, które cenią sobie zdrowie, odpoczynek i znakomitą atmosferę w gronie przyjaciół i rodziny. Dzięki modelowi Akka Comfort Sauna + Balia można spędzić bardzo przyjemne, relaksujące popołudnie w gronie najbliższych.

Proponujemy również możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów do wszystkich rodzajów saun. W naszym asortymencie dostępne są np. pięknie pachnące olejki zapachowe, naturalne witki brzozowe, kinkiety do oświetlenia, termohigrometry, klepsydry czy cebry z chochlą. Gadżety te sprawią, że pobyt w saunie będzie jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. Umożliwiają one również korzystanie z pełnego spektrum zabiegów. Wszystkie akcesoria są wykonane z wysokiej jakości materiałów i z największą starannością.

Tradycyjna sauna ogrodowa cena

Dostarczamy w pełni wyposażone i gotowe do natychmiastowego użytku sauny w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Nasi klienci doceniają korzystny stosunek wyjątkowej jakości oferowanych produktów do ich kosztów. Jeśli chodzi o sauny ogrodowe ceny zależą od wybranej wersji, wielkości i ewentualnych dodatkowych modyfikacji. Jeżeli interesuje Państwa konkretna sauna zewnętrzna cena danego modelu podana jest zawsze na podstronie z informacjami o tym produkcie. Zapraszamy również do kontaktu. Nasi specjaliści przedstawią telefonicznie, mailowo lub w kontakcie osobistym najbardziej aktualne wyceny interesujących Państwa modeli.

Tradycyjna sauna zewnętrzna czy na podczerwień?

sauna beczka do ogrodu

Wśród oferty saun ogrodowych szczególną popularnością cieszą się modele tradycyjne (tzw. sauny fińskie, oferowane przez naszą firmę) oraz na podczerwień (infrared). Podstawowa różnica między nimi tkwi w źródle i sposobie przewodzenia ciepła. W saunie tradycyjnej źródłem tym jest zainstalowany we wnętrzu elektryczny lub opalany drewnem piec rozgrzewający powietrze w kabinie, natomiast w drugim modelu – promienniki wytwarzające fale podczerwieni, które bezpośrednio ogrzewają obiekty. Wybór rodzaju sauny to indywidualna decyzja każdego klienta, zależna od zasobności portfela oraz wymagań względem kabiny, jednak ze swej strony możemy polecić sauny tradycyjne ze względu na wynikające z nich liczne korzyści.

Sauna tego typu ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również urodę, ponieważ efektywnie przeciwdziała starzeniu się. Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, zwiększa odporność i hartuje, przyspiesza krążenie krwi, przynosi znaczą ulgę w dolegliwościach oddechowych oraz kontuzjach, chorobach stawów, mięśni i kości. Przebywanie w niej bardzo relaksuje, uspokaja umysł i odpręża ciało, a sama atmosfera panująca w saunie sprzyja wyciszeniu. Aby uzyskać pożądane efekty, wystarczy już 10-minutowy seans (w przeciwieństwie do sauny infrared, w których minimum przebywania to aż 20 minut).

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

pixel