Sauny ogrodowe Akka – ThermoWood®

Sauny ogrodowe z serii Akka cieszą się dużą popularnością i renomą wśród naszych klientów ze względu na prostą, drewnianą, a przy tym bardzo funkcjonalną konstrukcję, czerpiącą inspirację z architektury skandynawskiej. Forma beczki nieprzypadkowo nawiązuje do fińskiej tradycji przebywania w saunie. Kształt i elegancka konstrukcja z naturalnego drewna znakomicie wpisuje się w otwartą przestrzeń – zarówno niewielkich ogródków przydomowych, jak i większych obszarów parkowych oraz przestrzeni krajobrazowych.

Okrągły kształt sauny ma również niezwykle istotną zaletę – ułatwia równomierną cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Dlaczego sauny VINGBERG są wyjątkowe?

Drewno ThermoWood®


Ściany beczki wykonane zostały z odpornej na warunki atmosferyczne termowanej sosny fińskiej (grubość bali to 42 mm). Dzięki wykorzystaniu drewna ThermoWood® sauna może być użytkowana przez cały rok, niezależnie od pory roku czy pogody. Ponadto, użyty materiał drzewny pochodzi z certyfikowanych upraw, jest też ekologiczny – w procesie termowania nie są dodawane żadne substancje chemiczne.

Solidna i stabilna konstrukcja


Wykonywane przez nas sauny są zabezpieczone odpornymi na korozję opaskami stalowymi, natomiast cała sauna opiera się na solidnej podstawie wykonanej z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24. Elementy te zapewniają wyjątkową stabilność całej konstrukcji.

Fińskie pokrycie dachowe


Dach sauny jest wykonany z wysokiej klasy gontu bitumicznego KERABIT w kształcie plastra miodu w wybranej kolorystyce. Marka KERABIT została stworzona przez fiński koncern Lemminkainen. Zdobyła uznanie klientów na całym świecie ze względu na wysoką jakość produktów.

Przeszklenia


Niewątpliwie zasługującym na uwagę elementami wyposażenia sauny Akka są okno panoramiczne i przeszklone drzwi zewnętrzne. Dzięki temu możemy czerpać więcej z harmonii i naturalnego piękna krajobrazu.

Sauna dostępna jest także w wersji bez okna lub z dwoma niewielkimi, prostokątnymi oknami. Przeszklenia wykonano z przyciemnianego szkła hartowanego o grubości 8 mm.

Piece najwyższej jakości


Piec to serce sauny. Dlatego ze szczególną starannością dobraliśmy modele spośród najlepszych dostępnych na rynku. W standardowym wyposażeniu naszych saun są piece firmy Harvia – wiodącego producenta na świecie oraz ekskluzywne piece wykonane w Finlandii z najwyższej jakości stali – TylöHelo. Nowością w naszej ofercie są innowacyjne piece Huum produkcji estońskiej.

Wybrane modele pieców

Wygodne ławeczki


Komfort użytkowania sauny zapewniają wygodne ławeczki wykonane z osiki bezsęcznej. Niska gęstość tego gatunku drewna powoduje, że w wysokiej temperaturze ławeczki nie nagrzewają się zbytnio i można na nich usiąść bez obawy o poparzenia. Wysokiej jakości wykończenie wnętrza sauny dopełnia podest wewnętrzny z drewna ThermoWood®. Oprócz pomieszczenia saunowego większe modele Akka posiadają komfortową przebieralnię z wieszakiem i ławeczkami z drewna ThermoWood®.

Akcesoria do sauny


Proponujemy również możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów do wszystkich rodzajów saun. W naszym asortymencie dostępne są np. pięknie pachnące olejki zapachowe, naturalne witki brzozowe, kinkiety do oświetlenia, termohigrometry, klepsydry czy cebry z chochlą. Gadżety te sprawią, że pobyt w saunie będzie jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. Umożliwiają one również korzystanie z pełnego spektrum zabiegów. Wszystkie akcesoria są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Modele saun tradycyjnych:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI