Nowoczesne sauny ogrodowe SCANDIT

Linia nowoczesnych saun ogrodowych VINGBERG to niepowtarzalny design zainspirowany skandynawską filozofią życia. Wykonane z wyjątkową precyzją z certyfikowanego skandynawskiego drewna oraz starannie wyselekcjonowanych materiałów, dedykowane są dla najbardziej wymagających klientów.

SCANDIT to ekskluzywny i wielofunkcyjny projekt z modułową strukturą, która może być wkomponowana w przestrzeń, gdzie ważna jest nieskomplikowana instalacja i możliwość natychmiastowego użytku.

Pionowa elewacja i wnętrze wykonane z aksamitnej sosny fińskiej ThermoWood® zapewniają bliskość z naturą oraz gwarantują regenerację i relaks na najwyższym poziomie.

Niepowtarzalny design i materiały najwyższej jakości

Scandit to materiały najlepszej jakości połączone w sposób, który nadaje saunie wyjątkowego charakteru.

Scandit 5

Scandit 8

Scandit 10

Konstrukcja


Konstrukcja nośna SCANDIT wykonana jest z certyfikowanego świerka skandynawskiego C24 o wilgotności do 18%, który pochodzi z jednego z najlepszych regionów jego występowania w Szwecji. Tamtejszy surowy i stabilny klimat sprawia, iż dzięki niskim przyrostom drewno ma gęstsze usłojenie, lepszą strukturę, jest bardziej wytrzymałe, mniej podatne na pękanie i paczenie oraz bardziej odporne na insekty. Wszystkie sauny z serii Scandit posiadają pełną izolację z wełny skalnej.

Elewacja i wnętrze z ThermoWood®


ThermoWood® to nie tylko elegancki i nowoczesny wygląd. Ten aksamitny w dotyku naturalny materiał to jedno z najlepszych rozwiązań do ogrodu i sauny z uwagi na wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak pleśń czy owady. Zwiększona stabilność wymiarowa, brak żywicy oraz doskonałe właściwości izolacyjne pozwalają na użytkowanie w każdych warunkach klimatycznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Przeszklenia


Zastosowanie dużych okien i drzwi szklanych w naszej saunie daje wrażenie jaśniejszej i większej przestrzeni. Wszystkie przeszklenia zostały zaprojektowane indywidualnie, aby stworzyć integralną całość z resztą i nadać całej konstrukcji niepowtarzalny, nowoczesny wygląd. Ramy okien wykonane są z litej sosny termowanej, a przeszklenia to energooszczędne pakiety hartowanych szyb typu Antisol brąz lub gwarantujących pełną intymność Intima Black.

System światłoterapii RUBEN DESIGN


O tym dlaczego światło jest tak ważne, wiedzieli już w starożytności, dlatego obecnie terapia kolorami staje się ważnym kierunkiem w branży wellness. Otaczamy się kolorami na co dzień, a one oddziałują nie tylko na naszą psychikę, ale również na ciało. W strefie sauny Scandit zastosowaliśmy system światłoterapii RUBEN DESIGN składający się z profesjonalnych taśm LED oraz pilota DreamLight.

Drewniane panele Karava we wnętrzu


Kallio Groove to najnowszy opracowany Karava profil płyt. Panel tworzy niezwykłe efekty wizualne w saunie i pomieszczeniu relaksu. Oświetlenie zostało zaprojektowane tak, aby efekt był jeszcze bardziej imponujący. To idealny przykład połączenia najwyższej próby designu i jakości wykończenia. Panele Karava są produkowane ręcznie w Finlandii przy użyciu materiałów najwyższej jakości.

Piec HUUM


Piec HUUM to idealny wybór do nowoczesnych konstrukcji. Czysty skandynawski design grzejnika to prawdziwa perła wśród saun. Stworzone na tysiącletnich tradycjach w połączeniu ze współczesnym nordyckim wzornictwem grzejniki HUUM zapewniają wyjątkowe doznania w saunie. Pierwsze spojrzenie na piec HUUM powie Ci, że to coś wyjątkowego. Nie tylko zadziwiający wygląd, ale także jakość użytych materiałów. Są eleganckie, trwałe i ekonomiczne. Zostały starannie zaprojektowane, aby szybko się nagrzewały, dłużej pozostawały gorące i dawały więcej pary. W 2015 roku marka HUUM została nagrodzona w konkursie RED DOT 21 AWARD.

Sterownik


Sterownik do pieca HUUM UKU + APP to konsola, która łączy w sobie łatwość użytkowania oraz bezpieczeństwo, a także stylowy wygląd i wygodę. Sterownik posiada funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem pieca oraz blokadę rodzicielską i czujnik drzwi (automatycznie po otwarciu drzwi kontroler wyłącza piec). Kontroler UKU współdziała z aplikacją mobilną, dzięki czemu można włączyć saunę, będąc poza domem. Jest to bardzo innowacyjne, nowoczesne i komfortowe rozwiązanie.

Materiały filmowe:

Scandit 5

Scandit 8

Scandit 10