Saunowanie we własnym ogrodzie? Teraz to prostsze niż myślisz!

O zaletach saunowania napisano wiele. Sauny ogrodowe to jednak wciąż rzadki widok w polskim krajobrazie. Błąd! Komfort użytkowania, możliwość codziennego relaksu na własnych warunkach i niebanalny design – to największe zalety tego rodzaju rozwiązania. Na pewno zyska również na tym wasze zdrowie!

Czy wiecie, że w Finlandii z sauny regularnie korzysta 3,5 miliona ludzi? To ponad 70% mieszkańców tego pięknego kraju. Finowie wiedzą co robią – gorące seanse według badań poprawiają stan zdrowia i mają bezpośredni wpływ na redukcję codziennego stresu i zmęczenia. Co więcej, pielęgnują skórę i opóźniają proces starzenia. Warto zainteresować się takim sposobem spędzania wolnego czasu.

Jedna sauna na lata

Skandynawska sauna ogrodowa ma postać poziomej beczki. Okrągły kształt wpływa bardzo korzystnie na cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz sauny. Dla Skandynawów szczególnie ważny jest też bezpośredni kontakt z przyrodą, jakość wykonania i ekologia. Nasze sauny wykonane są desek dodatkowo poddanych obróbce termicznej (tzw. ThermoWood®), która to zapewnia większą trwałość i stabilność wymiarową materiału, co świetnie sprawdza się w warunkach naturalnych. Dzięki wysokiej temperaturze i odpowiedniej wilgotności materiał podczas procesu termowania uzyskuje odporność na działanie pleśni i grzybów, ale również uwalnia przyjemną, naturalną woń, która wzbogaca doznania podczas seansu. Warto również wiedzieć, że ThermoWood® jest materiałem ekologicznym i wytwarzanym z poszanowaniem środowiska. Kto raz spróbował saunowania w pięknym otoczeniu krajobrazu, będzie z pewnością chciał wprowadzić je do swojego codziennego życia.

Saunowanie szczególnie docenią sportowcy. Wiemy, co mówimy! Co roku dostarczamy nasze produkty organizatorom cyklu biegów ultra  Łemkowyna Ultra-Trail® oraz Maratonu Wigry. Miny zadowolonych biegaczy, którzy mogą skorzystać z sauny po wysiłku na mecie biegu to idealny dowód, że warto – biegać, saunować i zaznać tego rodzaju relaksu.

Coraz częstszym widokiem są również sauny ogrodowe przy domkach letniskowych czy hotelowych kompleksach. Z opinii naszych klientów wynika, że goście szczególnie upodobali sobie ten rodzaj relaksu, który sprawdza się przez cały rok. Zadowolenie jest podwójne – właściciele wyróżniają się na tle konkurencji, która jeszcze nie odkryła, że drewnianą saunę można postawić z powodzeniem w ogrodzie.

Sztandarowym produktem Vingberg jest linia saun tradycyjnych Akka. Celem było stworzenie prostej, drewnianej konstrukcji, czerpiącej inspirację ze skandynawskiej architektury. Koncepcja beczki w nieprzypadkowy sposób nawiązuje do fińskich tradycyjni saunowania. – Chcieliśmy stworzyć formę, która wpisuje się w otwartą przestrzeń niewielkich ogródków przydomowych. Nasz pomysł polegał na połączeniu natury, dobrego stylu, troski o zdrowie w jeden element – mówi prezes zarządu Vingberg Piotr Gorczyca.

Z naszych saun, w zależności od modelu, może jednocześnie korzystać od 4 do 8 osób. Sauna wyposażona jest w piec opalany drewnem. Co ważne, żadna z instalacji nie wymaga pozwolenia na budowę. Dzięki zgrabnej i niewielkiej bryle sauny Vingberg doskonale sprawdzają się zarówno w małych ogrodach, jak i otwartych przestrzeniach.

Poznaj nasze sauny

Napisz do nas

Zgoda RODO