Sauna ogrodowa Akka #4202019-12-04T18:29:14+01:00

Sauna ogrodowa Akka #420

25 900 zł brutto 23 310 zł brutto
promocja tylko do piątku 06.12.2019

Sauna ogrodowa Akka #420 to największa z proponowanych przez nas beczek w kolekcji tradycyjnych, fińskich wzorów. Podobnie jak mniejsze modele sauny Akki, beczka dostępna jest w wykończeniu z ThermoWood®. Całkowita długość sauny to 4,2 m, komfortowo gości od 6 do 8 osób. Wewnątrz beczki znajduje się drewniany taras z wygodnymi ławeczkami, przebieralnia oraz pomieszczenie z piecem do saunowania.

Zapytaj o produkt
 • ściany z ThermoWood®, termowana sosna skandynawska, bal grubości 42 mm
 • wysokiej jakości piec opalany drewnem lub elektryczny
 • pokrycie dachu z fińskiego gontu bitumicznego Kerabit w wybranej kolorystyce
 • drewniane ławeczki z osiki bezsęcznej
 • podest wewnętrzny z ThermoWood®
 • solidna podstawa ze świerka skandynawskiego (drewno konstrukcyjne C24)
 • opaski ze stali odpornej na korozję
 • przyciemniane przeszklenia (antisol) ze szkła hartowanego gr. 8 mm
 • okno panoramiczne lub prostokątne (opcja)
 • kanały wentylacyjne zapewniające wymianę powietrza
 • olejowanie Tikkurila Vallti, Wood Oil (opcja)

Średnica – 220 cm
Długość całkowita beczki – 420 cm
Długość tarasu ∼ 60 cm
Długość pomieszczenia wewnętrznego ∼ 100 cm
Długość pomieszczenia saunowego ∼ 240 cm
Waga ∼ 1150 kg

Sauna ogrodowa Akka #420 to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną w pięknych okolicznościach przyrody. Dedykowana jest do większych założeń ogrodowych i przestrzeni krajobrazowych.

Drewno ThermoWood®

Ściany beczki wykonane zostały z odpornej na warunki atmosferyczne termowanej sosny fińskiej (grubość bali to 42 mm). Dzięki wykorzystaniu drewna ThermoWood® Akka #420 może być użytkowana przez cały rok, niezależnie od pory roku czy pogody. Użyty materiał drzewny pochodzi z certyfikowanych upraw, jest też ekologiczny – w procesie termowania nie są dodawane żadne substancje chemiczne.

Solidna i stabilna konstrukcja

Beczka została zabezpieczona odpornymi na korozję opaskami stalowymi, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Cała sauna opiera się natomiast na podstawie wykonanej z zaimpregnowanych bali drewnianych.

Fińskie pokrycie dachowe

Dach sauny jest wykonany z wysokiej klasy gontu bitumicznego KERABIT w kształcie plastra miodu w wybranej kolorystyce. Marka KERABIT została stworzona przez fiński koncern Lemminkainen. Zdobyła uznanie klientów na całym świecie ze względu na wysoką jakość produktów.

Wygodne ławeczki

Komfort użytkowania sauny zapewniają wygodne ławeczki wykonane z osiki bezsęcznej. Niska gęstość tego gatunku drewna powoduje, że w wysokiej temperaturze ławeczki nie nagrzewają się zbytnio i można na nich usiąść bez obawy o poparzenia. Wysokiej jakości wykończenie wnętrza sauny dopełnia podest wewnętrzny z drewna ThermoWood®. Poza pomieszczeniem saunowym model Akka #420 wyposażony został również w przebieralnię oraz drewniany taras z wygodnymi ławeczkami.

Okno panoramiczne

Niewątpliwie zasługującym na uwagę elementami wyposażenia sauny Akka są okno panoramiczne i w pełni przeszklone drzwi zewnętrzne. Te nieszablonowe rozwiązania doskonale sprawdzają się w naturalnej przestrzeni – pozwalają czerpać więcej z harmonii i naturalnego piękna krajobrazu.

Sauna dostępna jest także w wersji bez okna lub z dwoma niewielkimi, prostokątnymi oknami. Przeszklenia wykonano ze szkła hartowanego o grubości 8 mm.

Piec do sauny Akka #420

W środku sauny Akka #420 zamontowany został wysokiej klasy piec opalany drewnem Harvia M3. Stałą wymianę powietrza zapewniają dwa kanały wentylacyjne.

Piec do sauny zewnętrznej, opalany drewnem

HARVIA M3

Piec Harvia M3 ma klasyczny wygląd i przeznaczony jest dla małych saun opalanych drewnem. To dzięki niemu możemy doznać niezapomnianych wrażeń oraz odczuć tradycyjną atmosferę sauny fińskiej. Naturalne ciepło oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza zwiększają przyjemność z przebywania w saunie.

Model M3 wyposażony jest w szklane drzwiczki i nierdzewny kołnierz. Oferowany kolor pieca to grafitowa czerń. Dodatkową opcją jest kominowy zbiornik na wodę. Harvia M3 sprawdzi się w saunach o wielkości od 6 do 13 m3.

Dane techniczne:

Moc pieca – 16,5 kW
Ilość kamienia – max. 30 kg
Szerokość – 39 cm
Głębokość – 43 cm
Wysokość – 71 cm

pixel