Sauna ogrodowa Akka #3302020-01-16T22:22:02+01:00

Sauna ogrodowa Akka #330

22 900 zł brutto

Sauna ogrodowa Akka #330 to siostrzany model Akka #280. Różni się tym, że zamiast tarasu posiada wewnętrzne pomieszczenie ławeczkami i wieszakiem – przebieralnię, z której bezpośrednio wchodzi się do pomieszczenia saunowego. Podobnie jak sauna Akka #280 dostępna jest w wykończeniu z ThermoWood®. Beczka ma całkowitą długości do 3,3 m i przeznaczona jest dla 4-6 osób.

 • ściany z ThermoWood®, termowana sosna skandynawska, bal grubości 42 mm
 • wysokiej jakości piec opalany drewnem lub elektryczny
 • pokrycie dachu z fińskiego gontu bitumicznego Kerabit w wybranej kolorystyce
 • drewniane ławeczki z osiki bezsęcznej
 • podest wewnętrzny z ThermoWood®
 • solidna podstawa ze świerka skandynawskiego (drewno konstrukcyjne C24)
 • opaski ze stali odpornej na korozję
 • przyciemniane przeszklenia (antisol) ze szkła hartowanego gr. 8 mm
 • okno panoramiczne lub prostokątne (opcja)
 • kanały wentylacyjne zapewniające wymianę powietrza
 • olejowanie Tikkurila Vallti, Wood Oil (opcja)

Średnica – 220 cm
Długość całkowita beczki – 330 cm
Długość pomieszczenia wewnętrznego ∼ 90 cm
Długość pomieszczenia saunowego ∼ 210 cm
Waga ∼ 1050 kg

Sauna Akka #330 dedykowana jest do instalacji na wolnym powietrzu, nie wymaga pozwolenia na budowę. Stanowi oryginalne wyposażenie ogrodu lub działki rekreacyjnej, świetnie prezentuje się również na tarasie, pod zadaszeniem lub altanką.

Drewno ThermoWood®

Ściany beczki wykonane zostały z odpornej na warunki atmosferyczne termowanej sosny fińskiej (grubość bali to 42 mm). Dzięki wykorzystaniu drewna ThermoWood® Akka #330 może być użytkowana przez cały rok, niezależnie od pory roku czy pogody. Użyty materiał drzewny pochodzi z certyfikowanych upraw, jest też ekologiczny – w procesie termowania nie są dodawane żadne substancje chemiczne.

Solidna i stabilna konstrukcja

Beczka została zabezpieczona odpornymi na korozję opaskami stalowymi, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Cała sauna opiera się natomiast na podstawie wykonanej z zaimpregnowanych bali drewnianych.

Fińskie pokrycie dachowe

Dach sauny jest wykonany z wysokiej klasy gontu bitumicznego KERABIT w kształcie plastra miodu w wybranej kolorystyce. Marka KERABIT została stworzona przez fiński koncern Lemminkainen. Zdobyła uznanie klientów na całym świecie ze względu na wysoką jakość produktów.

Wygodne ławeczki

Komfort użytkowania sauny zapewniają wygodne ławeczki wykonane z osiki bezsęcznej. Niska gęstość tego gatunku drewna powoduje, że w wysokiej temperaturze ławeczki nie nagrzewają się zbytnio i można na nich usiąść bez obawy o poparzenia. Wysokiej jakości wykończenie wnętrza sauny dopełnia podest wewnętrzny z drewna ThermoWood®. Oprócz pomieszczenia saunowego model Akka #330 posiada komfortową przebieralnię z wieszakiem i ławeczkami z drewna ThermoWood®.

Okno panoramiczne

Niewątpliwie zasługującym na uwagę elementami wyposażenia sauny Akka są okno panoramiczne i w pełni przeszklone drzwi zewnętrzne. Te nieszablonowe rozwiązania doskonale sprawdzają się w naturalnej przestrzeni – pozwalają czerpać więcej z harmonii i naturalnego piękna krajobrazu.

Sauna dostępna jest także w wersji bez okna lub z dwoma niewielkimi, prostokątnymi oknami. Przeszklenia wykonano ze szkła hartowanego o grubości 8 mm.

Piec do sauny Akka #330

W środku sauny Akka #330 zamontowany został wysokiej klasy piec opalany drewnem Harvia M3. Stałą wymianę powietrza zapewniają dwa kanały wentylacyjne.

Piec do sauny zewnętrznej, opalany drewnem

HARVIA M3

Piec Harvia M3 ma klasyczny wygląd i przeznaczony jest dla małych saun opalanych drewnem. To dzięki niemu możemy doznać niezapomnianych wrażeń oraz odczuć tradycyjną atmosferę sauny fińskiej. Naturalne ciepło oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza zwiększają przyjemność z przebywania w saunie.

Model M3 wyposażony jest w szklane drzwiczki i nierdzewny kołnierz. Oferowany kolor pieca to grafitowa czerń. Dodatkową opcją jest kominowy zbiornik na wodę. Harvia M3 sprawdzi się w saunach o wielkości od 6 do 13 m3.

Dane techniczne:

Moc pieca – 16,5 kW
Ilość kamienia – max. 30 kg
Szerokość – 39 cm
Głębokość – 43 cm
Wysokość – 71 cm

pixel