W ostatni weekend października odbędą się niezwykłe wydarzenia na stadionie PGE Narodowym w Warszawie: Rekord Guinnessa w morsowaniu zespołowym oraz Pierwsze Mistrzostwa Polski w Morsowaniu.

26 października: Rekord Guinnessa – morsowanie przez 12 godzin

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Oswajamy Żywioły” oraz Romanovski Team. Nowy Rekord Guinnessa zamierzają wyznaczyć Valerjan Romanovski oraz wspierający go Piotr Marczewski, Łukasz Suchecki, Mateusz Zegadło oraz Mariusz Jaworski. Wyzwanie polega na morsowaniu przez 12 godzin bez przerwy w systemie zmianowym. Każdy z uczestników będzie wchodził do lodowatej wody co godzinę na czas 12 minut, spędzając łącznie 2,5 godziny w wodzie o temperaturze 2-3 stopni Celsjusza.

Nie będzie łatwo. Zawodnicy muszą pozostawać zanurzeni do poziomu narysowanej na klatce piersiowej linii, tj. 10 cm poniżej brody. Nie mogą korzystać z pianek neoprenowych na stopach i rękach (ich dłonie cały czas będą znajdować się pod wodą). Dodatkowym utrudnieniem jest to, że wyzwanie rozpoczyna się jeszcze przed zimą i sezonem morsowania, organizm nie ma więc możliwości stopniowego przygotowania się do niskich temperatur.

Próba ustanowienia Rekordu Guinnessa rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy w momencie opuszczenia wody przez ostatniego zawodnika. Dodatkową atrakcją będzie udział w wydarzeniu znanych osób. Do wody wejdą zaproszeni przez organizatorów sportowcy, gwiazdy ze świata mediów i artyści.

VINGBERG wspiera wyzwanie. To właśnie w naszej balii zawodnicy spróbują ustanowić Rekord Guinnessa. Na koniec gwarantujemy możliwość ogrzania się w balii z ciepłą wodą i skorzystania z luksusowej sauny Akka #280.

27 października – I Mistrzostwa Polski w Morsowaniu

Piotr Marczewski, Valerjan Romanovski

Kolejnego dnia czeka nas równie emocjonujące wydarzenie. Pierwsze w Polsce Mistrzostwa w Morsowaniu, w których może wziąć udział każdy entuzjasta morsowania. Jeżeli jesteś w stanie wytrzymać w lodowatej wodzie powyżej 10-15 minut, te zawody są dla Ciebie! Rywalizacja będzie odbywać się w kategoriach indywidualnej oraz zespołowej. Wyłoniona zostanie trójka najlepszych zawodników oraz trzy zwycięskie Kluby Morsów.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do godz. 16.00.

Wysoki komfort rywalizacji zapewnia VINGBERG. W czasie mistrzostw zostaną użyte nasze balie Norra #185 wykonane z wysokiej jakości termowanego drewna fińskiego. Ponadto, każdy uczestnik po zakończonej próbie będzie mógł ogrzać się i skorzystać z przygotowanej przez nas balii z ciepłą wodą oraz sauny.

Rejestracja uczestników trwa – aby wziąć udział w zawodach, przejdź tutaj.

Oba wydarzenia odbywają się w ramach Targów SNOW EXPO na PGE Narodowym – w dniach 26-27 października 2019 r. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Rekord Guinnessa i Mistrzostwa Polski w Morsowaniu

Zobacz nasze produkty, które przygotowaliśmy na SNOW EXPO

Drewniana sauna ogrodowa z termowanej sosny fińskiej

Sauna Akka #280

Akka #280 to najbardziej lubiany przez naszych Klientów model z kolekcji saun tradycyjnych. Została wykonana z wysokiej jakości termowanego drewna skandynawskiego ThermoWood®. Beczka o długości 2,8 m pozwala na swobodny relaks czterech osób. Jest złożona z pomieszczenia saunowego i tarasu zewnętrznego z wygodnymi ławeczkami. Dzięki zgrabnej i niewielkiej bryle Akka #280 doskonale sprawdza się zarówno w małych ogrodach, jak i otwartych przestrzeniach. Projekt w kształcie beczki nawiązuje do tradycyjnego fińskiego designu, idealnie wkomponowując się w naturalne otoczenie.

Balia drewniana zewnętrzna Norra #185 wykonana z ThermoWood

Balia Norra #185

Balia Norra #185 została wykonana z fińskiej sosny termowanej ThermoWood®, dzięki czemu posiada większą odporność na warunki atmosferyczne, jak również odznacza się lepszą szczelnością w porównaniu do balii wykonanych z naturalnych desek. Wyposażona jest w piec zewnętrzny wykonany z marine aluminium o mocy 40 kW. Ławki pozwalają na swobodny wypoczynek od 6 do 8 osób jednocześnie. Do instalacji balii potrzeba niewielkiej przestrzeni. Idealnie wpasuje się w przydomowy ogród czy taras. Dodatkowy komfort użytkowania zapewni opcjonalny 21-dyszowy system aeromasażu.