Pięć powodów, dla których już teraz powinniśmy zacząć korzystać z sauny

Dni coraz bardziej się skracają, a temperatury spadają w dół. Nie da się ukryć – rozpoczęły się chłodne pory roku. To tylko kwestia czasu, zanim wirusy znów zaczną się szerzyć. Chrońmy się! Ale jak? To proste – relaksując się w Twojej ulubionej saunie, gdyż istnieje przynajmniej pięć solidnych powodów, dla których już teraz warto zacząć korzystać z sauny.

Wpływ sauny na nasze zdrowie

W naszym pośpiesznym i stresującym świecie często szukamy sposobów na relaks i promowanie zdrowia. Jedną z najlepszych metod osiągnięcia tego jest wizyta w saunie. Chociaż sauna istnieje już od wieków, czasami jest zapominana, gdy zajmujemy się nowoczesnymi trendami wellness. Jednak pozytywne efekty sauny na nasze ciało i umysł są nieporównywalne.

Jesień i zima to czas, kiedy chętnie wycofujemy się do wnętrz i relaksujemy w przytulnej atmosferze. Istnieje wiele sposobów, by przeciwdziałać zimowemu przygnębieniu i poczuć się dobrze. Szczególnie godną polecenia metodą, która jest zarówno relaksująca, jak i prozdrowotna, jest wizyta w saunie. Sauna stanowi nie tylko mile widzianą odmianę w chłodniejsze dni, ale także ma liczne pozytywne efekty na ciało i umysł.

1. Dzięki ciepłu przetrwasz zimę w dobrej formie

Przejście od ciepłej do zimnej pory roku sprawia, że jesteś bardziej podatny na przeziębienia. Nie chłód sam w sobie jest temu winny. Twoje ciało jest raczej zajęte dostosowywaniem się do nowych warunków, dlatego nie może zwalczać wirusów i bakterii tak skutecznie, jak zwykle.

Sauna może pomóc z dwóch powodów: po pierwsze, zmiana między ciepłem a zimnem przeciwdziała procesom zapalnym. Poza tym wzmacnia się Twój układ odpornościowy, który lepiej radzi sobie z wyzwaniami.

VINGBERG Sauna Akka 290 edited

2. Sauna jest zdrowa dla Twojego serca

Już wspominaliśmy o stresie w zimie. Ma on negatywny wpływ na Twój układ krążenia. Na przykład niebezpieczne nadciśnienie tętnicze jest związane ze stresem i pośpiechem. Temu także możesz przeciwdziałać w saunie, ponieważ zmiana temperatury między ciepłem a zimnem sprawia, że Twoje tętnice pracują intensywniej i stają się bardziej elastyczne. To z kolei reguluje ciśnienie krwi w zupełnie naturalny sposób.

3. Zadbaj o piękno przez zimowy sezon

Korzystanie z sauny nie jest tylko bardzo zdrowe. Również dodaje urody. Zasada jest bardzo prosta – jak tylko zasiądziesz na drewnianej ławce, nieuchronnie zaczynasz się pocić. Pot wypływa z każdego poru, usuwając przy tym różne substancje, takie jak martwe komórki skóry i nadmiar tłuszczu. Działa to podobnie jak peeling, ale jest o wiele skuteczniejsze.

Dodatkowo, ciepło pobudza krążenie, nadając skórze wspaniały, różany koloryt. Ale to jeszcze nie wszystko: zmiany temperatury między ciepłem a zimnem mogą także opóźnić proces starzenia skóry.

VINGBERG Sauna Scandit5 190

4. Skuteczna pomoc w walce z depresją zimową

Gdy nadchodzi zima, słońce naturalnie świeci rzadziej. A my, ludzie, potrzebujemy światła, ponieważ wspiera ono nasz organizm w produkcji hormonów szczęścia. Gdy go brakuje, może się zdarzyć, że wpadniesz w tzw. depresję sezonową. Wizyta w saunie także może w tej sytuacji pomóc.

Właściciele saun korzystają bowiem z zalet światłoterapii, która może wpływać na Twój nastrój. Zimą powinniście wybierać przede wszystkim żółte światło, ponieważ jest najbliższe światłu słonecznemu.

5. Relaksacyjna przerwa w świątecznym zgiełku

VINGBERG Sauna 388

Czy wiesz, że listopad to miesiąc, kiedy ludzie najrzadziej korzystają z urlopów? Prowadzi to często do napięcia i stresu w pracy. To czas, kiedy wszyscy inni nieustannie czegoś od Ciebie potrzebują i wymagają. Dlatego właśnie teraz powinniśmy znaleźć czas dla siebie. Bo przecież po zawodowych zmaganiach nadchodzą również świąteczne wyzwania rodzinne.

W saunie masz możliwość ucieczki od codziennego gwaru. Już po kilku chwilach ciepło rozprasza wszelkie napięcia, co korzystnie wpływa na Twoją psychikę. Subtelne melodie z głośników delikatnie otulają Twoje ciało, pomagając Ci całkowicie odprężyć się i odciąć od otaczającej rzeczywistości.

Podsumujmy!

W naszym pośpiesznym i stresującym świecie nieustannie szukamy sposobów na relaks i promowanie naszego zdrowia. Sauna oferuje właśnie to – kojącą przerwę, podczas której możemy regenerować zarówno ciało, jak i umysł. Szczególnie zimą, kiedy tęsknimy za ciepłem i przytulnością, wizyta w saunie jest cudowną możliwością.

Napisz do nas

Zgoda RODO