Wystartowała szósta edycja Łemkowyna Ultra-Trail®! Po raz kolejny zawodnicy z całego świata pobiegną w zachwycającej scenerii Beskidu Niskiego. Srebrnym sponsorem wydarzenia jest VINGBERG.

Ultra trail w dzikiej krainie Łemków

Ultra trail to rodzaj wyzwania, który z roku na roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biegi na dystansach dłuższych niż maraton po malowniczych szlakach w trudnym warunkach pogodowych, niezależnie od pogody i trwające nawet kilkanaście godzin. Już w ten weekend entuzjaści biegania będą mieli okazję przetestować swoje możliwości na kolejnej edycji Łemkowyny Ultra-Trail®.

Rywalizacja odbywać się będzie na pięciu różnych dystansach w wymagającym górskim terenie. Najdłuższy, 150-kilometrowy bieg wystartuje jutro w sobotę o północy z Krynicy Zdroju. Zaledwie godzinę później, o 1 w nocy z tego samego miejsca rozpocznie się ŁUT 100. Zawodnicy obu tras muszą być gotowi na wielogodzinny bieg po ciemku w lesie. Dla tych, którzy wolą rywalizować za dnia czekają krótsze trasy. O 7 rano w sobotę startuje 70-kilometrowy bieg z Chyrowej, trzy godziny później 48-kilometrowy Łemko Maraton z Iwonicza Zdroju. Najkrótszy, 30-kilometrowy Łemko Trail wyruszy o 12.30 z Puław.

Łemkowyna Ultra-Trail Beskid Niski

Łemkowyna Ultra-Trail® to jedna z najbardziej prestiżowych i największych imprez tego typu w Polsce. W rywalizacji uczestniczy 2000 zawodników, 27 narodowości. Do startu przygotowuje się również nasza szwedzka reprezentacja: Inez, Mats, Michał i Peter. Cały czteroosobowy Team VINGBERG pobiegnie ŁUT 70.

Strefa relaksu na mecie

Zmagania na równie pięknych, jak i wymagających trasach Łemkowszczyzny zakończy uroczysta dekoracja w sobotę wieczorem i niedzielę rano na Placu Osławica w Komańczy. Finiszowanie zawodnikom umili koncert polsko-łemkowskiego zespołu folkowego oraz specjalnie przygotowana strefa relaksu VINGBERG. Dla zmęczonych sportowców czeka gorąca kąpiel w balii oraz regeneracja w saunie. Czy może być coś lepszego po wielogodzinnym biegu niż odpoczynek w komfortowej strefie SPA z przepięknym widokiem na rzekę Osławicę? Naszym zdaniem zdecydowanie nie!

Ruska bania i sauna z Thermowwod firmy Vingberg

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Zobaczcie, które z naszych produktów będą na mecie w Komańczy

Drewniana sauna ogrodowa z termowanej sosny fińskiej

Sauna Akka #280

Akka #280 to najbardziej lubiany przez naszych Klientów model z kolekcji saun tradycyjnych. Została wykonana z wysokiej jakości termowanego drewna skandynawskiego ThermoWood®. Beczka o długości 2,8 m pozwala na swobodny relaks czterech osób. Jest złożona z pomieszczenia saunowego i tarasu zewnętrznego z wygodnymi ławeczkami. Dzięki zgrabnej i niewielkiej bryle Akka #280 doskonale sprawdza się zarówno w małych ogrodach, jak i otwartych przestrzeniach. Projekt w kształcie beczki nawiązuje do tradycyjnego fińskiego designu, idealnie wkomponowując się w naturalne otoczenie.

Balia drewniana zewnętrzna Norra #185 wykonana z ThermoWood

Balia Norra #185

Balia Norra #185 została wykonana z fińskiej sosny termowanej ThermoWood®, dzięki czemu posiada większą odporność na warunki atmosferyczne, jak również odznacza się lepszą szczelnością w porównaniu do balii wykonanych z naturalnych desek. Wyposażona jest w piec zewnętrzny wykonany z marine aluminium o mocy 40 kW. Ławki pozwalają na swobodny wypoczynek od 6 do 8 osób jednocześnie. Do instalacji balii potrzeba niewielkiej przestrzeni. Idealnie wpasuje się w przydomowy ogród czy taras. Dodatkowy komfort użytkowania zapewni opcjonalny 21-dyszowy system aeromasażu.