Łemkowyna Ultra-Trail® 2019 – Na mecie strefa relaksu VINGBERG

Wystartowała szósta edycja Łemkowyna Ultra-Trail®! Po raz kolejny zawodnicy z całego świata pobiegną w zachwycającej scenerii Beskidu Niskiego. Srebrnym sponsorem wydarzenia jest VINGBERG.

Ultra trail w dzikiej krainie Łemków

Ultra trail to rodzaj wyzwania, który z roku na roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biegi na dystansach dłuższych niż maraton po malowniczych szlakach w trudnym warunkach pogodowych, niezależnie od pogody i trwające nawet kilkanaście godzin. Już w ten weekend entuzjaści biegania będą mieli okazję przetestować swoje możliwości na kolejnej edycji Łemkowyny Ultra-Trail®.

Rywalizacja odbywać się będzie na pięciu różnych dystansach w wymagającym górskim terenie. Najdłuższy, 150-kilometrowy bieg wystartuje jutro w sobotę o północy z Krynicy Zdroju. Zaledwie godzinę później, o 1 w nocy z tego samego miejsca rozpocznie się ŁUT 100. Zawodnicy obu tras muszą być gotowi na wielogodzinny bieg po ciemku w lesie. Dla tych, którzy wolą rywalizować za dnia czekają krótsze trasy. O 7 rano w sobotę startuje 70-kilometrowy bieg z Chyrowej, trzy godziny później 48-kilometrowy Łemko Maraton z Iwonicza Zdroju. Najkrótszy, 30-kilometrowy Łemko Trail wyruszy o 12.30 z Puław.

lut beskid bieg 800x533 1

Łemkowyna Ultra-Trail® to jedna z najbardziej prestiżowych i największych imprez tego typu w Polsce. W rywalizacji uczestniczy 2000 zawodników, 27 narodowości. Do startu przygotowuje się również nasza szwedzka reprezentacja: Inez, Mats, Michał i Peter. Cały czteroosobowy Team VINGBERG pobiegnie ŁUT 70.

Strefa relaksu na mecie

Zmagania na równie pięknych, jak i wymagających trasach Łemkowszczyzny zakończy uroczysta dekoracja w sobotę wieczorem i niedzielę rano na Placu Osławica w Komańczy. Finiszowanie zawodnikom umili koncert polsko-łemkowskiego zespołu folkowego oraz specjalnie przygotowana strefa relaksu VINGBERG. Dla zmęczonych sportowców czeka gorąca kąpiel w balii oraz regeneracja w saunie. Czy może być coś lepszego po wielogodzinnym biegu niż odpoczynek w komfortowej strefie SPA z przepięknym widokiem na rzekę Osławicę? Naszym zdaniem zdecydowanie nie!

Lemkowyna 4 1 800x534 1

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Zobaczcie, które z naszych produktów będą na mecie w Komańczy

Sauna Akka #280

Balia Norra #185

Napisz do nas

Zgoda RODO