Łemkowyna Ultra-Trail® 2017

W 2017 roku zostaliśmy sponsorem prestiżowego biegu Łemkowyna Ultra-Trail®, który odbywa się w Beskidzie Niskim. Przygotowaliśmy naprawdę gorącą atrakcję na finiszu w Komańczy, goszcząc zawodników w kompleksie naszych saun, w poetyckiej scenerii Beskidu Niskiego. Na starcie stanęło blisko 2000 biegaczy, którzy swoje zmagania podjęli na błotnistych trasach dzikiej krainy Łemków – od 30 do 150 km. Łemkowyna Ultra-Trail® to jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

Czym są biegi ultra trail? Przyjęło się, że ultra to bieg na dystans dłuższy niż maraton, a trail to szlak. Ultra Trail to rodzaj biegów przełajowych i dyscyplina, która stała się popularna nawet wśród amatorów. Bieg odbywa się w trudnych warunkach terenowych – po górach, lasach, wąskich ścieżkach, bez względu na pogodę, nierzadko nawet przez dwa dni non-stop.

Łemkowyna Ultra-Trail® odbywa się w Beskidzie Niskim, na terenach zamieszkiwanych niegdyś przez Łemków, a sam Beskid Niski to dla biegaczy piękny, ale i wymagający teren.

Najdłuższy odcinek biegnie z Krynicy do Komańczy i liczy 150km. Od soboty do niedzieli finisherzy poszczególnych tras mogli liczyć na regenerację w naszych saunach, które wraz z baliami były rozstawione na mecie w Komańczy.

Temperatury w październiku często spadają poniżej zera, co jest szczególnie wyczerpujące dla organizmu. Masaże, rozciąganie, słodki sen, a wcześniej nawadnianie w towarzystwie przyjaciół to arsenał, którego używa niemalże każdy biegacz w walce z kontuzjami. Bardziej zapobiegliwi wdrażają także nieco bardziej wysublimowane metody, jak kąpiele solankowe czy sauna. I właśnie sauna w kontekście warunków panujących na beskidzkich szlakach wydaje się być czymś niebywałym. Nie tylko zapewnia odprężenie, rozluźnia mięśnie i wpływa na odporność naszego organizmu ale i rozgrzeje po kilkunastu godzinach w strugach zimnego deszczu.