Glamping w ogrodzie – nietypowe wczasy blisko domowego zacisza

Ostatnie doświadczenia związane z epidemią koronawirusa na świecie odbiły się na bardzo wielu dziedzinach codziennego funkcjonowania. Zmiany dotyczą także podróżowania i wypoczywania. W czasach, kiedy odwiedzanie innych krajów jest jeśli nie niemożliwe, to na pewno ryzykowne, wiele osób decyduje się na spędzanie urlopów w domu. Jak sobie urozmaicić takie nietypowe wczasy? Sposobów na to jest bardzo wiele.

Zdjecie tytulowe

Paradoksalnie, dzięki ograniczeniom w przemieszczaniu się, wiele osób odkryło w sobie nieznane pokłady kreatywności. Okazało się nagle, że przydomowy ogródek czy działka niedaleko miejsca zamieszkania to ogromny skarb, z którego można i trzeba korzystać. Wypoczywanie na świeżym powietrzu zawsze wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie, a okazało się szczególnie zbawienne, gdy nawet spacer po parku wydaje się zbędnym wystawianiem się na zagrożenie.

AdobeStock 296615260 1

Glamping w domowym stylu

Jeśli podczas wakacji zdecydowaliśmy się na pozostanie w domu, to warto urozmaicić sobie ten czas, wprowadzając do naszej przestrzeni ogrodowej choć odrobinę luksusu na miarę glampingu. Nazwą tą określa się campingi położone z dala od wielkomiejskiego zgiełku, często pośrodku niczego, w bezpośredniej bliskości natury. Różnią się one jednak od tradycyjnych pól namiotowych czy ośrodków wypoczynkowych tym, że oferują swoim gościom dostęp usług hotelarskich i innych wygód, zapewniających komfortowy wypoczynek.

VINGBERG Sauna 518

Z czym kojarzy się beztroskie wypoczynek? Dla wielu osób jest to po prostu możliwość spędzania czasu niespiesznie, na słońcu, z wciągająca lekturą w jednej i chłodzącym napojem w drugiej dłoni. Nietrudno sobie wyobrazić, że we własnym domu także można zorganizować sobie urlop w stylu glamour. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie sobie wakacji w domu jest wstawienie do ogrodu balii (wybór jest duży – oprócz balii tradycyjnych na rynku dostępne są również takie z wkładem plastikowym). W ciągu dnia można się w niej chłodzić, a wieczorami zażywać kojących, przyjemnych kąpieli. Mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci, a jak wiadomo dla najmłodszych opcja spędzenia upalnego dnia na zabawach w chłodnej wodzie to przepis na wymarzony wakacyjny dzień.

VINGBERG Sauna Scandit10 158 1

Ciekawym wyjściem są także ogrodowe sauny. Saunowanie ma dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie oraz sprzyja głębokiemu relaksowi. A kiedy, jak nie podczas urlopu, mamy na to wreszcie czas? Można co prawda pokusić się o zbudowanie sauny ogrodowej samodzielnie, ale znacznie prostszym rozwiązaniem jest zakup gotowego domku lub beczki, bo w takich formach występują one najczęściej. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości, można zaaranżować sobie w ogrodzie cały kącik saunowy, z balią lub prysznicem oraz leżakami i nastrojowym oświetleniem. Dzięki temu korzystanie z tych dobrodziejstw o każdej porze dnia i nocy stanie się możliwe!

Napisz do nas

Zgoda RODO