Drewno konstrukcyjne

logo FSClogo PEFC

Dzięki szerokim kontaktom oraz zaangażowaniu naszych pracowników w siedzibie Vingberg w Göteborgu
możemy zaoferować naszym Klientom najlepszą tarcicę iglastą na świecie.

Naszym dostawcą jest m.in. tartak założony w 1930 roku. Mamy również przywilej wykorzystywania do produkcji świerka, który pochodzi z jednego z najlepszych regionów jego występowania w Szwecji. Tamtejszy surowy i stabilny klimat sprawia, iż dzięki niskimi przyrostom drewno ma gęstsze usłojenie, lepszą strukturę, jest bardziej wytrzymałe i mniej podatne na pękanie i paczenie.

W ofercie firmy Vingberg znajduje się tarcica (sosna/świerk) o wilgotności 8 do 18 % w różnych klasach jakościowych. Tarcica może być wykorzystywana w produkcji m.in. podłóg, boazerii, elewacji zewnętrznych, tarasów, architektury ogrodowej oraz jako elementy konstrukcyjne.

Termowanie drewna

Jednym z najnowszych trendów w nowoczesnej architekturze jest wykorzystywanie drewna termowanego, czyli poddawanego obróbce termicznej. Technologia termowania pozwala na wykorzystanie drewna europejskiego jak np. sosna, świerk, w obszarach dotychczas zarezerwowanych dla drogich, egzotycznych gatunków.
Modyfikacja drewna pod wpływem wysokiej temperatury i pary wodnej prowadzi do zwiększenia odporności na działanie wody i czynników biologicznych. Proces modyfikacji jest całkowicie ekologiczny, a drewno po obróbce termicznej uzyskuje charakterystyczną ciemną, złocistą barwę, zbliżoną wyglądem do egzotycznych gatunków drewna.

Magazyn z drewnem konstrukcyjnym