Dlaczego sauna ogrodowa to dobre rozwiązanie?

2019-06-04T20:58:53+02:00

Sauny znane są od ponad 2 tysięcy lat począwszy od Skandynawii, poprzez kraje nadbałtyckie, Rosję, Chiny aż po Japonię. Mieszkańcy Skandynawii korzystają z sauny co najmniej dwa razy w tygodniu. Na przyjęciach czy spotkaniach  biznesowych wspólny pobyt w saunie jest niemal rytuałem. Od kilkunastu lat moda na saunowanie  intensywnie rozwija się również w Polsce.

Zatem jakiego rodzaju saunę wybrać jeżeli zdecydujemy się na jej zakup? Zgodnie z fińską tradycją miejsce sauny jest w ogrodzie. Zalet, które przeważają nad sauną w domowym zaciszu i powodują, że sauna ogrodowa to lepsza decyzja, jest kilka.

Sauna beczka do ogrodu z ThermoWood

KONTAKT Z NATURĄ JEST NAJWAŻNIEJSZY

Przede wszystkim kontakt z naturą jest niezastąpiony. Większość współczesnych rodzin docenia możliwości wynikające z relaksu na świeżym powietrzu i wspólnym biesiadowaniu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają jedynego w swoim rodzaju odpoczynku na łonie natury. Sauna ogrodowa pozwala na całoroczne korzystanie. Wystarczy wyjść do własnego ogrodu a zmieniająca się wraz z porami roku roślinność gwarantuje niepowtarzalne doznania podczas kąpieli parowej. We własnym ogrodzie zimą, po skorzystaniu z sauny, można zanurkować w zaspie albo pospacerować po śniegu. Czy jest coś bardziej  przyjemnego od rozgrzewania się w saunie i spoglądania przez okno na ogród otulony białym puchem ?

Sauna zewnętrzna z ThermoWood Akka #420

PIĘKNA DEKORACJA TWOJEGO OGRODU

Sauna ogrodowa to również ozdoba każdego ogrodu. Drewniane sauny  łatwo komponują się z otoczeniem, stając się jego ozdobą. Prosta konstrukcja wykonana z drewna doskonale łączy się z ogrodową roślinnością a możliwość wykończenia sauny według własnego pomysłu, jak np. kolor pokrycia dachowego, pozwala doskonale skomponować  ją z ogrodem, tworząc z niej prawdziwą dekorację całej przestrzeni wokół domu.

Wnętrze sauny

KORZYSTAJ KIEDY TYLKO PRZYJDZIE CI NA TO OCHOTA

Prywatna sauna ogrodowa to również niezwykle komfortowe rozwiązanie  dla każdego posiadacza działki rekreacyjnej. Nie trzeba stresować się przebywaniem w saunie  z innymi osobami, można korzystać z niej w dowolnym momencie, bez zbędnego planowania i wyjeżdżania do sauny oddalonej od miejsca zamieszkania. Na kąpiel w saunie można zdecydować się w każdej chwili – nawet gdy publiczne saunaria są już dawno zamknięte. Umieszczenie drewnianej beczki to atrakcja nie tylko podczas romantycznych wieczorów we dwoje ale również podczas większych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Nikt nie odmówi bowiem przyjemnego wygrzewania się w drewnianej saunie pięknie zaaranżowanej w naszym ogrodzie, z ciekawym widokiem na zieleń.

Sauna ogrodowa z drewna termowanego

SZYBKO, ŁATWO I BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI

Sauna ogrodowa to coraz bardziej popularna alternatywa na odpoczynek w zaciszu własnego ogrodu, z której korzystają nie tylko właściciele dużych działek. Wręcz przeciwnie, z jej uroków może korzystać każdy z nas ponieważ sauna ogrodowa nie zajmuje dużo miejsca i nie potrzebuje dużo przestrzeni na jej ustawienie. Jej ogromną zaletą jest mobilność i możliwość przeniesienia w zupełnie inne miejsce. Wystarczy przygotować płaskie i stabilne podłoże i zadbać o przyłącze elektryczne potrzebne do podpięcia oświetlenia. Sauna ogrodowa profesjonalnie zmontowana, jest gotowa do użytku zaraz po dostarczeniu. Nie wymaga pozwolenia na budowę i można ją ustawić  w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie, pod altaną czy na brzegu jeziora. To również idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dodatkowego pomieszczenia w domu do zaadaptowania pod saunę wewnętrzną.

Harvia - fiński piec do sauny opalany drewnem

PRZYJEMNIE I EKONOMICZNIE

Zaletą sauny zewnętrznej są niewątpliwie również niskie koszty jej utrzymania. W  budynku stosuje się piece elektryczne mające wysokie pobory energii skutkiem czego rachunki za prąd mogą znacznie wzrosnąć. W saunach ogrodowych zazwyczaj piece opalne są drewnem, co jest niezwykle ekonomiczne. Dodatkowo taki piec tworzy wyjątkowy klimat a zapach palonego drewna może również działać odprężająco.  W saunie wewnętrznej także opary rozchodzące się po cały mieszkaniu mogą stanowić problem. Na zewnątrz tego problemu po prostu nie ma ponieważ wszystko zostaje w ogrodzie. To niezwykle łatwe i przyjemne rozwiązanie a przy tym zgodne z fińską tradycją saunowania.

Sauna w ogrodzie to zdecydowanie trafiony pomysł – daje możliwość wypoczynku o każdej porze dnia i roku. Ustawiona w zaciszu naszego ogrodu stanie się ulubionym miejscem do odprężenia po ciężkim dniu pracy, miejscem częstych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wypielęgnowany ogród i drewniana, piękna sauna to coś więcej niż kompletny wypoczynek… To Twoja prywatna oaza relaksu.

Sauna beczka i balia z gorąca woda VINGBERG
POZNAJ NASZĄ OFERTĘ SAUN OGRODOWYCH
pixel