Dlaczego sauna ogrodowa to dobre rozwiązanie?

Sauny znane są od ponad 2 tysięcy lat począwszy od Skandynawii, poprzez kraje nadbałtyckie, Rosję, Chiny aż po Japonię. Mieszkańcy Skandynawii korzystają z sauny co najmniej dwa razy w tygodniu. Na przyjęciach czy spotkaniach  biznesowych wspólny pobyt w saunie jest niemal rytuałem. Od kilkunastu lat moda na saunowanie  intensywnie rozwija się również w Polsce.

Zatem jakiego rodzaju saunę wybrać jeżeli zdecydujemy się na jej zakup? Zgodnie z fińską tradycją miejsce sauny jest w ogrodzie. Zalet, które przeważają nad sauną w domowym zaciszu i powodują, że sauna ogrodowa to lepsza decyzja, jest kilka.

Japoński ogród z sauną nowoczesną Scandit 8

Kontakt z naturą

Przede wszystkim kontakt z naturą jest niezastąpiony. Większość współczesnych rodzin docenia możliwości wynikające z relaksu na świeżym powietrzu i wspólnym biesiadowaniu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają jedynego w swoim rodzaju odpoczynku na łonie natury. Sauna ogrodowa pozwala na całoroczne korzystanie. Wystarczy wyjść do własnego ogrodu a zmieniająca się wraz z porami roku roślinność gwarantuje niepowtarzalne doznania podczas kąpieli parowej. We własnym ogrodzie zimą, po skorzystaniu z sauny, można zanurkować w zaspie albo pospacerować po śniegu. Czy jest coś bardziej  przyjemnego od rozgrzewania się w saunie i spoglądania przez okno na ogród otulony białym puchem?

VINGBERG Sauna 388

Piękna dekoracja Twojego ogrodu

Sauna ogrodowa to również ozdoba każdego ogrodu. Drewniane sauny  łatwo komponują się z otoczeniem, stając się jego ozdobą. Prosta konstrukcja wykonana z drewna doskonale łączy się z ogrodową roślinnością a możliwość wykończenia sauny według własnego pomysłu, jak np. kolor pokrycia dachowego, pozwala doskonale skomponować  ją z ogrodem, tworząc z niej prawdziwą dekorację całej przestrzeni wokół domu.

Romantyczna sesja saunowa w Scandit 10

Twoje prywatne SPA – możesz korzystać, kiedy tylko masz ochotę

Prywatna sauna ogrodowa to również niezwykle komfortowe rozwiązanie  dla każdego posiadacza działki rekreacyjnej. Nie trzeba stresować się przebywaniem w saunie  z innymi osobami, można korzystać z niej w dowolnym momencie, bez zbędnego planowania i wyjeżdżania do sauny oddalonej od miejsca zamieszkania. Na kąpiel w saunie można zdecydować się w każdej chwili – nawet gdy publiczne saunaria są już dawno zamknięte. Umieszczenie drewnianej beczki to atrakcja nie tylko podczas romantycznych wieczorów we dwoje ale również podczas większych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Nikt nie odmówi bowiem przyjemnego wygrzewania się w drewnianej saunie pięknie zaaranżowanej w naszym ogrodzie, z ciekawym widokiem na zieleń.

Montaz sauny 1200x800 1

Szybko, łatwo i bez zbędnych formalności

Sauna ogrodowa to coraz bardziej popularna alternatywa na odpoczynek w zaciszu własnego ogrodu, z której korzystają nie tylko właściciele dużych działek. Wręcz przeciwnie, z jej uroków może korzystać każdy z nas ponieważ sauna ogrodowa nie zajmuje dużo miejsca i nie potrzebuje dużo przestrzeni na jej ustawienie. Jej ogromną zaletą jest mobilność i możliwość przeniesienia w zupełnie inne miejsce. Wystarczy przygotować płaskie i stabilne podłoże i zadbać o przyłącze elektryczne potrzebne do podpięcia oświetlenia. Sauna ogrodowa profesjonalnie zmontowana, jest gotowa do użytku zaraz po dostarczeniu. Nie wymaga pozwolenia na budowę i można ją ustawić  w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie, pod altaną czy na brzegu jeziora. To również idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dodatkowego pomieszczenia w domu do zaadaptowania pod saunę wewnętrzną.

VINGBERG Sauna 326

Przyjemnie i ekonomicznie

Zaletą sauny zewnętrznej są niewątpliwie również niskie koszty jej utrzymania. W  budynku stosuje się piece elektryczne mające wysokie pobory energii skutkiem czego rachunki za prąd mogą znacznie wzrosnąć. W saunach ogrodowych zazwyczaj piece opalane są drewnem, co jest niezwykle ekonomiczne. Dodatkowo taki piec tworzy wyjątkowy klimat, a zapach palonego drewna może również działać odprężająco.  W saunie wewnętrznej także opary rozchodzące się po cały mieszkaniu mogą stanowić problem. Na zewnątrz tego problemu po prostu nie ma, ponieważ wszystko zostaje w ogrodzie. To niezwykle łatwe i przyjemne rozwiązanie, a przy tym zgodne z fińską tradycją saunowania.

Sauna w ogrodzie to zdecydowanie trafiony pomysł – daje możliwość wypoczynku o każdej porze dnia i roku. Ustawiona w zaciszu naszego ogrodu stanie się ulubionym miejscem do odprężenia po ciężkim dniu pracy, miejscem częstych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wypielęgnowany ogród i drewniana, piękna sauna to coś więcej niż kompletny wypoczynek… To Twoja prywatna oaza relaksu.

Zestaw ogrodowy Spa - Sauna Scandit 8 z prysznicem i balia ogrodowa Kirami

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ SAUN OGRODOWYCH

Napisz do nas

Zgoda RODO