Akcesoria do sauny

790 zł brutto

Zestaw akcesoriów do sauny:

  • ceber z chochlą
  • klepsydra
  • termohigrometr
  • olejki zapachowe lub witki brzozowe
Nasze sauny wykonujemy z najwyższą starannością, z dbałością o detale i wysoką jakość. Aby zwiększyć ich funkcjonalność i dać klientom nieograniczone możliwości relaksującego saunowania, przygotowaliśmy specjalną ofertę przydatnych akcesoriów. Wszystkie dostępne artykuły są przystosowane do naszych modeli saun i odznaczają się wysoką estetyką oraz odpornością na panujące w saunie warunki.

Ceber z chochlą

Służą do polewania kamieni, a także do zaparzania ziół oraz witek. Oferowane chochle wraz z cebrami wykonane są z wytrzymałego drewna, odpowiednio zabezpieczonego, aby mogły być używane w saunie. Oba elementy wyglądają naturalnie i doskonale komponują się z drewnem, z którego zbudowana jest sama sauna. Drewniana chochla jest bardzo praktyczna; można ją trzymać w wiaderku bądź zawiesić na ścianie.

W ofercie posiadamy także cebry i chochle wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które cechują się nowoczesnym designem i eleganckim wykończeniem. Dostępne kolory to czarny i czerwony.

Klepsydra

Niezwykle przydatnym artykułem w saunie jest również klepsydra. Wykonana z drewna, może być zamocowana na ścianie. Została dokładanie wyskalowana i odmierza równo 15 minut. Dzięki klepsydrze będziemy w stanie zorientować się, jak długo przebywamy w saunie. Tradycyjne zegary często ulegają uszkodzeniu w kontakcie z wysoką temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, które panują w saunie. Poza tym generują nieprzyjemne dźwięki, które nie pozwalają się w pełni zrelaksować. W takich przypadkach klepsydra okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo stanowi element dekoracyjny pomieszczenia saunowego.

Termohigrometr

Każdy miłośnika regularnego saunowania powinien zaopatrzyć się termohigrometr, na który składa się termometr i higrometr. Zadaniem termometru (pracującego w zakresie od 0 do 120 stopni Celsjusza) jest kontrolowanie temperatury panującej we wnętrzu pomieszczenia saunowego. Z kolei higrometr przekazuje informacje na temat wilgotności powietrza. Oba urządzenia połączone są ze sobą drewnianą obudową. Termohigrometr najlepiej zawiesić na ścianie sauny w widocznym miejscu, aby w każdej chwili móc odczytać wskazania.

Akcesoria do sauny

Olejki do sauny

Kolejne zasługujące na uwagę akcesoria to olejki aromatyczne. Panująca w saunie wysoka temperatura oraz wilgotność sprawiają, że stosowanie tych preparatów okazuje się znacznie bardziej skuteczne. Aromaterapia wpływa korzystnie na zdrowie oraz pomaga leczyć wiele schorzeń. Poprawia również nasze samopoczucie. Olejki dostają się do organizmu zarówno przez skórę, jak i przez górne drogi oddechowe.

Co ważne, po użyciu olejki nie pozostawiają na elementach sauny żadnego osadu, są więc wyjątkowo praktyczne. W ofercie znajduje się kilka zapachów, które można ze sobą łączyć, aby uzyskać pożądany efekt terapeutyczny.

Witki brzozowe

Korzystanie z sauny przynosi bezsprzeczne korzyści dla zdrowia – zostało to wielokrotnie udowodnione badaniami. Dodatkowe efekty można uzyskać, stosując witki brzozowe. Uderzając nimi o skórę, sprawiamy, że staje się ona lepiej ukrwiona. Pory skóry otwierają się, dzięki czemu przyspieszony zostaje proces oczyszczania. Pozytywny wpływ na skórę mają także zawarte w witkach substancje. Witamina C i A wygładzają skórę, dzięki czemu odzyskuje ona młody wygląd.

Uwalniane podczas zabiegu naturalne olejki aromatyczne pozytywnie działają na cały organizm. Oczyszczają drogi oddechowe, co może mieć korzystny wpław szczególnie w przypadku osób borykających się z nawracającymi przeziębieniami lub innymi infekcjami. Liście brzozy poza właściwościami antyseptycznymi, antygrzybicznymi i antybakteryjnymi korzystnie wpłyną również na nasze samopoczucie.

Oświetlenie sauny

Czynnikiem istotnie wpływającym na poczucie komfortu podczas pobytu w saunie jest oświetlenie. Powinno być starannie dobrane, aby tworzyć przytulną atmosferę, nie razić i nie męczyć oczu. Drewno to surowiec, który lubi światło podkreślające jego naturalny wygląd. Odpowiednio zamocowane kinkiety sprawią, że pobyt w saunie o każdej porze dnia będzie przyjemnym doznaniem. Są one łatwe w montażu, a przy tym doskonale współgrają z wnętrzem wszystkich saun Akka. Wykonano je z metalu odpornego na korozję.

Interesują Państwa znajdujące się w naszej ofercie akcesoria do sauny? Prosimy o uwzględnienie takiej informacji przy składaniu zamówienia. Można się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, poinformujemy o kosztach wyposażenia dodatkowego i doradzimy w wyborze odpowiednich artykułów, dzięki którym korzystanie z sauny stanie się znacznie przyjemniejsze.

Drewniany ceber z chochlą

Drewniany ceber wykonany został z grubych, sosnowych klepek, wyposażony w półprzezroczystą, plastikową misę o pojemności 4 litrów, dzięki czemu ceber jest zawsze szczelny.

Drewniana chochla do polewania kamieni w saunie posiada długość 35 cm. Wykonana z wysokiej jakości osiki bezsęcznej stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu z cebrzykiem.

Ceber ze stali nierdzewnej z chochlą

Nowoczesny ceber o pojemności 5 litrów wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która gwarantuje trwałość produktu i gwarancję wieloletniego użytkowania. Wymiary naczynia to: średnica 23 cm, głębokość 25 cm i szerokość 23,5 cm.

W naszej ofercie posiadamy stalowe cebry w kolorze czerwonym i czarnym, które posiadają elegancką drewnianą rączkę. W zestawie z cebrem dołączona jest nowoczesna chochla z polerowanej stali nierdzewnej.

Klepsydra

Klepsydra do pomiaru czasu sesji przeznaczona do zamontowania na ścianie pomieszczenia saunowego. Została osadzona na drewnianej płytce i wyskalowana do 15 minut.

Termohigrometr

Niezawodny termohigrometr pozwoli na bieżąco monitorować temperaturę i wilgotność panujące w saunie. Posiada wygodny uchwyt do zawieszenia.

Olejki zapachowe

Dodając kilka kropel naturalnych olejków zapachowych do cebra z wodą, którą polewa się rozgrzane kamienie, fundujemy sobie zabieg aromaterapii. W zestawie dołączanych jest 5 olejków zapachowych, każdy o pojemności 10 ml.

Brzozowe witki

Od dawna wiadomo, że brzoza posiada właściwości prozdrowotne i oczyszczające. Witki brzozowe w obecności warunków panujących w saunie (wysoka temperatura i para wodna) mają właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, antygrzybiczne oraz pozytywnie wpływają na poprawę samopoczucia. Do zestawu akcesoriów do sauny dołączamy wysokiej jakości witki brzozowe w praktycznym opakowaniu. Długość witek to 60 cm.

Kinkiet

Metalowy kinkiet o minimalistycznej formie nada wnętrzu sauny, szczególnie wieczorami, wyjątkowego charakteru. Oświetla i pięknie podkreśla rysunek drewna w ciepłym, białym odcieniu.