ThermoWood® zastosowanie2018-09-27T08:34:59+00:00
Właściwości
Proces termowania
Obróbka i montaż
Pielęgnacja
Zastosowanie

ThermoWood® – Zastosowanie

ThermoWood® może być stosowany wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, nawet w najbardziej wymagających warunkach klimatycznych.
Podwyższone właściwości fizyczne drewna ThermoWood® otwierają szerokie pole do jego stosowania w budownictwie. Poza architekturą ogrodową jest to świetny materiał do produkcji drzwi, okien i domów prefabrykowanych.
realizacja z ThermoWood® - zagospodarowanie ogrodu

Deska tarasowa

Ze względu na zwiększoną izolacyjność cieplną drewna ThermoWood® jest doskonałym materiałem na deskę tarasową. Deska tarasowa ThermoWood® nie zawiera żywicy, jest lekka i łatwa w montażu. Jest materiałem trwałym i naturalnym, bez dodatków chemicznych, do zastosowania również na ścieżki, pomosty i wybiegi.

realizacja z ThermoWood® - taras

Zewnętrzna deska elewacyjna

Deska ThermoWood® jest stabilna i trwała, dlatego świetnie nadaje się na fasady i obicia ścian. Ze względu na poprawione właściwości skandynawskie drewno iglaste może być z powodzeniem stosowane również w klimacie gorącym i wilgotnym. Wszystkie deski obiciowe posiadają europejski znak CE.

realizacja z ThermoWood® - elewacja + taras

ThermoWood® do wewnątrz

Drewno ThermoWood® sprawia wrażenie miękkiego i ciepłego, ze szlachetnym odcieniem brązu. Świetnie wkomponowuje się na powierzchnie ścian i podłogi, kreując przytulną atmosferę. Deski łatwo dają się przycinać, formować i układać. Poza tymi zaletami estetycznymi obróbka cieplna eliminuje niebezpieczeństwo emisji szkodliwych związków, takich jak formaldehyd. To sprawia, że jest zdrowe i bezpieczne dla ludzi wrażliwych na te związki emitowane wewnątrz pomieszczeń.

realizacja z ThermoWood® - wnętrze

Sauna & Łazienka

Niższa przewodność termiczna i polepszona stabilność drewna termowanego, czyni ThermoWood® szczególnie przydatnym materiałem do wilgotnych i gorących warunków eksploatacji. Poza tym jest materiałem higienicznym i pozbawionym żywicy, co powiększa zakres zastosowań.

Detal Sauny Akka #280 ThermoWood® Vingberg

Inne rodzaje zastosowań ThermoWood®

Drewno termowane jest również  materiałem do szerokiego stosowania w ogrodzie i jako elementy architektury ogrodowej jak płoty, pergole, przesłony, ekrany. Świetnie nadaję się do budowy nowoczesnych obiektów przestrzennych i lekkich budowli jak pawilony i altany.

realizacja z ThermoWood® Vingberg - mała architektura